آیا می خواهید از درب ایمن به بیمارستان عبور کنید ، آیا اشعه می تواند بر جنین تأثیر بگذارد؟ متخصص پاسخ داد

May 22, 2021
آخرین اخبار شرکت آیا می خواهید از درب ایمن به بیمارستان عبور کنید ، آیا اشعه می تواند بر جنین تأثیر بگذارد؟ متخصص پاسخ داد

این مقررات از اول ژوئیه اجرا شد و م institutionsسسات پزشکی در پکن در حال نصب چک های امنیتی هستند.
با این حال ، ضمن بهبود احساس امنیت ، برخی از مادران بارداری که برای معاینه به بیمارستان ها مراجعه می کنند نیز نگران این هستند که آیا تابش از دروازه های امنیتی و ردیاب های امنیتی بر سلامت خود و نوزادان شکم آنها تأثیر می گذارد.
در این زمینه ، متخصصان روشن کرده اند که جای نگرانی نیست ، چه یک دروازه امنیتی "انسانی" باشد و چه یک دستگاه "چیز" ، دوز تابش به بدن انسان بسیار کم است ، به ویژه دستگاه های امنیتی ، دوز تابش به خوبی تلفن های همراه نیست.

گروه علوم و صنایع هوافضای چین ، 25 مدیر دومین طراح موسسه ژائو چونگویی به خبرنگاران گفت که دولت برای انواع دوز تابش تجهیزات الکترومغناطیسی یک استاندارد واضح است.
تجهیزات امنیتی تولیدکنندگان عادی می توانند کاملاً الزامات استاندارد ملی تابش را برآورده کنند.
آقای ژائو گفت: "هرچه دستگاه قدرتمندتر باشد ، شدت تابش الکترومغناطیسی بیشتر می شود.""برای مثال ، دستگاه امنیتی موج میلیمتر که آنها با موفقیت توسعه داده اند ، کمتر از 0.1 وات قدرت دارد ، در حالی که حداکثر توان تلفن همراه در هنگام مکالمه تا 2 وات است."
قدرت ابزار کنترل امنیتی کمتر از 1/20 قدرت تلفن همراه است و شدت استفاده عمومی از ابزار چک امنیتی بسیار کمتر از تلفن همراه است و فاصله از طریق چک امنیتی ابزار بسیار بیشتر از فاصله تماس با تلفن همراه است ، بنابراین جای نگرانی در مورد تابش الکترومغناطیسی ابزار بررسی امنیتی بر سلامتی نیست.

ژائو چونگویی معرفی کرد که اصل دروازه امنیتی عادی استفاده از تغییر شار مغناطیسی در میدان الکترومغناطیسی برای تحقق بخشیدن به نتایج تشخیص است ، به این معنا که وقتی شخصی با فلز خاصی از طریق دروازه امنیتی ، فلز با خط برش نیروی مغناطیسی ، به طوری که میدان مغناطیسی یکنواخت در دروازه امنیتی تغییر می کند ، به طوری که زنگ هشدار صادر می شود.
با افزایش شار مغناطیسی ، سیگنال در فرآیند کسب بزرگتر از مقدار تعیین شده است و پردازنده مرکزی باعث می شود تا سیستم هشدار سیگنال هشدار صادر کند.
برعکس ، میدان مغناطیسی یکنواخت در دروازه امنیتی تغییر نمی کند و شار مغناطیسی افزایش نمی یابد ، بنابراین سیگنال زنگ نمی تواند ارسال شود.

ردیاب امنیتی موج میلیمتر جدید می تواند اطلاعات شی کشف شده را به نمایشگر تصویر خاکستری تبدیل کند و با استفاده از خصوصیات مختلف پراکندگی و تابش اشعه از اشیا different مختلف را از تصاویر متمایز کند.
اگرچه این فناوری پیشرفته تر است ، اما میزان تابش الکترومغناطیسی بین این دو تفاوت زیادی ندارد و تأثیر آن بر سلامتی انسان بسیار ظریف است.

خبرنگار از سازنده دستگاه امنیتی اشعه ایکس مطلع شد که اشعه داخلی دستگاه امنیتی در واقع همه در دستگاه مهر و موم شده است ، و پرده سرب برای واردات و صادرات استفاده می شود ، و دیواره های داخلی نیز دیوارهای سربی هستند ، بنابراین در شرایط عادی می توان از ورود اشعه ایکس به محیط خارجی جلوگیری کرد.
و ، در مرحله استفاده ، فقط هنگامی که وسایل چمدان از طریق دستگاه بازرسی امنیتی اشعه ایکس ، دستگاه اشعه برای تشخیص ساطع می کند ، و سپس پس از پردازش رایانه ، صفحه کامپیوتر می تواند تصاویر قابل شناسایی را نمایش دهد.

کارشناسان دانشکده بهداشت در مرکز علوم بهداشتی دانشگاه پکن گفتند که میزان تابش اشعه ایکس دستگاه های غربالگری امنیتی نیز بسیار کم است ، حدود 1 درصد از اشعه ایکس بیمارستان.
حتی اگر شخصی وارد دستگاه غربالگری امنیتی شود ، دوز تابشی که هر بار با عبور از دستگاه غربالگری امنیتی دریافت می کند ، بسیار کمتر از حد متوسط ​​دوز موثر سالانه برای عموم است که در استانداردهای اساسی محافظت در برابر تشعشعات یونیزه و ایمنی منابع وجود دارد. تابش - تشعشع.
علاوه بر این ، آنچه وارد چک امنیتی می شود ، مورد است ، فرد فقط از کنار آن به سرعت عبور می کند ، میزان تابش حداقل است.
بنابراین ، مادران باردار از نظر کیسه ای طبیعی هستند ، بر سلامتی خود و نوزاد در شکم تأثیر نمی گذارد.